INFORMACJE BIEŻĄCE
ZEGAR
GOŚCIMY
Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Psycholog: mgr Magdalena Serwońska

Godziny pracy:

  • Poniedziałek 9:00 - 11:00
  • Środa 9:00 - 11:00

Istnieje możliwość umówienia spotkania w godzinach dopołudniowych lub popołudniowych w zależności od potrzeb i możliwości zarówno rodziców, jak i moich.

Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zadania psychologa przedszkolnego

~ Wstępna diagnoza, ze szczególnym uwzględnieniem procesów poznawczych, emocjonalnych, społecznych;

~ Obserwacje dzieci w grupach podczas spontanicznej zabawy oraz podczas zajęć zorganizowanych; 

~ Prowadzenie zajęć o charakterze ogólnorozwojowym, które mają na celu m.in. usprawnienie percepcji wzrokowej, koncentracji uwagi, myślenia, rozumowania, pamięci, rozumienia emocji i sytuacji społecznych czy motoryki małej i grafomotoryki dzieci. Zajęcia służą stymulacji ogólnego rozwoju dzieci z naciskiem na najbardziej deficytowe funkcje i obszary funkcjonowania;

~ Spotkania z dziećmi dotyczące kwestii wychowawczych, właściwego zachowania oraz spotkania mające na celu udzielanie wsparcia dzieciom oraz redukcję napięcia i lęków, relaksację, wzmacnianie poczucia własnej wartości.

~ Spotkania z rodzicami, podczas których rodzice mogą skonsultować swoje wątpliwości związane z prawidłowościami w rozwoju ich dzieci, mogą otrzymać informacje, materiały pomocnicze czy - jeśli istnieje taka konieczność - namiary na placówki, które zajmują się kompleksową diagnozą i pomocą dzieciom.

~ Współpraca z wychowawcami grup, pracownikami poradni psychologiczno-pedagogicznej oraz innymi specjalistami.

Serdecznie zapraszam rodziców do kontaktu!


Harmonogram działań:

Wrzesień – obserwacja zachowań dzieci w poszczególnych grupach, konsultacje z wychowawcami grup, konsultacje z rodzicami


Przydatne linki:

https://men.gov.pl/wp-content/uploads/2014/03/6.pdf  - artykuł na temat adaptacji dzieci do przedszkola (E. Zielińska)

psycholog3