03.06.2016r. - WARSZTATY FLORYSTYCZNE

W piątek 03 czerwca nasze dzieciaki zamieniły się w profesjonalnych florystów ! Do każdej z grup zawitały Panie, które zapoznały nas z tą piękną, kolorową, pachnącą, choć niełatwą sztuką. Stworzone przez dzieci kompozycje kwiatowe zachwyciły wszystkich, a najbardziej obdarowanych nimi rodziców.

01.06.2016r. - DZIEŃ DZIECKA

1 czerwiec to bardzo ważna data dla każdego dzieciaka, a te są dla nas najważniejsze! Nic więc dziwnego, że zabawa z okazji Dnia Dziecka trwała cały dzień. Poza wspólnymi zabawami, tańcami i licznymi konkursami na dzieci czekało wiele niespodzianek i upominków. O zadowoleniu najlepiej świadczyły szczere uśmiechy na buziach wszystkich pociech.

31.05.2016r. - DZIEŃ MAMY I TATY, CZYLI "SERDUSZKOWE MAJOWANKI"

31 maja 2016r. wszyscy spotkaliśmy się na uroczystości organizowanej z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty "Serduszkowe Majowanki", która jak co roku odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Lompy w Chorzowie. Publiczność (ta najważniejsza dla dzieciaków- ich kochani rodzice) jak zawsze dopisała, a pociechy dały wielki popis swoich talentów muzycznych i tanecznych. Dziękujemy i już czekamy na kolejne spotkanie w rodzinnym gronie !

16.05.2016r. - WARSZTATY EDUKACYJNE Z ZAKRESU PROFILAKTYKI I HIGIENY JAMY USTNEJ

W poniedziałek 16.05.2016r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty edukacyjne z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej. Warsztaty poprowadziły wykwalifikowane asystentki stomatologiczne z Centrum Stomatologii Dziecięcej i Ortodoncji z Katowic. Każde dziecko miało też okazję przejść przegląd jamy ustnej.

14.04.2016r. - IX PRZEGLĄD ZESPOŁÓW CHEERLEADERS

14 kwietnia się w Chorzowie w Młodzieżowym Domu Kultury na ul. Lompy IX Przegląd Zespołów Cheerleaders, w którym brał udział zespół taneczny „Gwiazdeczki z trójeczki”. Pięć dziewczynek i jeden chłopczyk zaprezentowali układ taneczny, który został nagrodzony 2 miejscem. W przeglądzie brało udział 19 przedszkoli z Chorzowa, więc nasze zdobyte II miejsce było ogromnym sukcesem.

23.03.2016r. - ŚNIADANIE WIELKANOCNE

Zgodnie z naszą przedszkolną tradycją w środę 23 marca wszyscy spotkaliśmy się na uroczystym śniadanku wielkanocnym. Po wspólnych życzeniach przyszedł czas na przygotowaną przez grupę „Motylki” prezentację dotyczącą świątecznych zwyczajów.

22.03.2016r. - TURNIEJ PIŁKARSKI

22 marca drużyna piłkarska z grupy „Żabki” brała udział w Turnieju Piłkarskim, który odbył się w Hali MORiS w Chorzowie, zorganizowany przez Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego. Nasi mali piłkarze walczyli z całych sił z drużynami z Chorzowskich przedszkoli i wywalczyli puchar – I MIEJSCE . Dzieci otrzymały złote medale, a kapitan drużyny Daniel B. został Królem Strzelców. Oj, działo się!!!

21.03.2016r. - PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

W poniedziałek 21 marca wszyscy powitaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny! Mimo, iż pogoda nie była prawdziwie wiosenna spędziliśmy miło dzień. Nie przeszkodziło nam to w kultywowaniu tradycji, zgodnie z którą najpierw udaliśmy się do ogrodu by utopić Marzannę, a do przedszkola wróciliśmy z Gaikiem.

17.03.2016r. - AKADEMIA KREOWANIA UZDOLNIEŃ KAŻDEGO URWISA AKUKU

Nasze przedszkolaki z grupy "Pszczółek" i "Żabek" odwiedziły Akademię Kreowania Uzdolnień Każdego Urwisa AKUKU w Mikołowie.Dzieci miały możliwość uczestniczenia w panelu edukacyjnym "Życie na wsi".Przygoda na wsi zaczęła się w zaprzyjaźnionym gospodarstwie,gdzie gospodarz opowiadał o tym,jak wygląda życie na wsi.Prezentował korzyści płynące z hodowli zwierząt, a dzieci podczas wycieczki miały możliwość zobaczenia krów, świń i kur.Uczestnicy zajęć dowiedzieli się ile pracy wymaga prowadzenie gospodarstwa, ale również tego jakie zalety płyną z prowadzenia rolnictwa i jak waży jest to element ekosystemu i życia każdego człowieka. Poznali również zwyczaje i obyczaje panujące w obejściach gospodarzy.

15.03.2016r. - WARSZTATY ALBA 15.03.2016r.

W naszym przedszkolu odbyły się Warsztaty ALBA w czasie, których dzieci dowiedziały się w jaki sposób należy segregować odpady. Kolorowa i barwna prezentacja oraz zabawy praktyczne z pewnością pomogły przedszkolakom utrwalić zdobyte wiadomości. W nagrodę za aktywny udział w zajęciach każdy przedszkolak otrzymał książeczkę z kolorowankami i kredki, dzięki którym nawet w domu będzie pamiętać o segregacji odpadów.

14.03.2016 r. - ODWIEDZINY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 21 W CHORZOWIE

14.03.2016 roku "Żabki" odwiedziły Szkołę Podstawową nr 21 w Chorzowie. Starszaki miały okazję uczestniczyć w lekcji, poznać zwyczaje panujące w szkole oraz poznać starszych kolegów, którzy przedstawili inscenizacje "Idzie wiosna".

09.03.2016r. - MATPROJEKT 2016

Jak co roku pięcioro dzieci reprezentowało nasze przedszkole w bardzo interesującym konkursie „Matprojekt 2016” . projektem zajęły się dzieci z grupy „Żabek” ze swoimi paniami. W przedszkolu 21dzieci uczyły Stonogę łatwego sposobu na policzenie swoich stu nóg. Możemy zdradzić w tajemnicy, że należy liczyć dziesiątkami ;)

30.01.2016r. - BAL PRZEBIERAŃCÓW

W sobotę 30 stycznia 2016r. pani Dyrektor, personel „Trójeczki”, dzieciaki i ich rodzice spotkali się w Młodzieżowym Domu Kultury w Chorzowie na corocznym balu przebierańców! Zabawa była fantastyczna, a wszyscy uczestnicy bawili się „do upadłego” (niektórzy dosłownie!). Na wielkie uznanie zasługują rodzice, którzy postanowili dotrzymać towarzystwa dzieciom nie tylko w zabawie, ale i w fenomenalnym strojach, które założyli. Dziękujemy i już czekamy na kolejny bal! A ten już za rok ;)

12,13,14.01.2016r. - WYJŚCIE DO MUZEUM W CHORZOWIE

Przez trzy kolejne dni 12,13,14.01.2016r. dzieci z grup: „Motylki”, „Pszczółki”, „Żabki” wraz z opiekunami odwiedzili Muzeum w Chorzowie. W czasie wizyty w Muzeum dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjno- twórczych„Dokąd idą trzej królowie?”, w czasie których miały okazję obejrzeć interesującą, kolorową i barwną prezentację multimedialną. Ponadto dzieci same miały możliwość przygotowania i ozdobienia koron, którymi następnie - niczym prawdziwi władcy - zostały koronowane na królów i królowe. Wszystkich odwiedzających Muzeum przedszkolaków trzeba bardzo pochwalić za odpowiednie zachowanie.

22.12.2015r. – PRZEDSZKOLNA WIGILIA

Tradycją w naszym przedszkolu stała się organizowana co roku uroczysta Wigilia przedszkolna. We wtorek 22 grudnia dzieci wraz z wychowawcami oraz zaproszonymi gośćmi podzieliły się opłatkiem składając sobie przy tym życzenia. Na uroczystym obiedzie nie zabrakło barszczu oraz ryby i kapusty z grzybami. Dzień umiliły śpiewane wspólnie kolędy. Wszystko to nie tylko pozwoliło dzieciom poznać tradycję, ale przede wszystkim wzmocniło ich bliskie i serdeczne relacje. Wesołych Świąt!

04.12.2015r. - MIKOŁAJ

„Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem, bo gdzieś zgubił saneczki w mroźną pogodę…” Całe szczęście, że Mikołaj zaopatrzył się w samochód, bo w tę niezimową pogodę ciężko byłoby mu się poruszać na saniach. Najważniejsze jednak, że dotarł i mało że przyprowadził nam swojego pomocnika elfa, który zapewnił nam w tym dniu świetną zabawę to jeszcze sam obdarował nas super prezencikami. Wyszło na to, że wszystkie dzieci były w tym roku grzeczne ;)

03.12.2015r. – DZIEŃ GÓRNIKA

W tym roku nieco wcześniej, bo w czwartek 03 grudnia wszystkie przedszkolaki obchodziło święto wszystkich górników. Z tej okazji odwiedziło nas 2 gości –górników. Jeden ubrany był bardzo odświętnie, a drugi przyszedł do nas chyba prosto z kopalni bo nawet nie zdążył się umyć! Mimo to wszystkie przedszkolaki świetnie się z nimi bawiły poznając przy tym ich pracę, narzędzia jakimi się posługują oraz jak nazywa się ich patronka św. Barbara. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok!

26.11.2015r, - IX KONKURS W GWARZE ŚLĄSKIEJ

"Bo my są lejdis lejdis ze ślonska ..." tak śpiewały trzy dziewczynki z grupy "Motylki" Maja Dorotka i Lenka na corocznym konkursie Śląskie Beranie ,które organizuje nasze przedszkole. To już dziewiąty rok dzieciaki z różnych przedszkoli chorzowskich godajom i śpiewajom po naszymu. Nasze lejdis prezentowały się bez zarzutów -jak prawdziwe gwiazdy sceny ,pełen profesjonalizm . Widać że rosną nam prawdziwe talenty artystyczne. I to nie tylko wśród dzieci ;) swój debiut na scenie (tym razem w roli prowadzących) zaliczyła pani Magda wraz z panem Mariuszem. Oni również spisali się na medal !

25.11.2015r. – DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W środę 25 listopada nasze przedszkole opanowały pluszowe misie! Każdy z przedszkolaków przybył w towarzystwie misia, by wspólnie z nimi świętować jego dzień . Obchodom Dnia Pluszowego Misia towarzyszyły śpiewy, tańce i wspaniała zabawa, aż do obiadu. Szczególne podziękowania chcemy złożyć naszemu „prawdziwemu” pluszowemu misiowi , który umilił nam ten wyjątkowo przyjazny i milusi dzień.

17.11.2015r. - WARSZTATY "KREATYWNY MALUCH"

We wtorek 17.11 każda z grup wzięła udział w warsztatach plastycznych z pianek PlayMais. Dzieci najpierw wysłuchały krótkiej prelekcji dotyczącej techniki łączenia pianek, następnie obejrzały gotowe prace (takie jak: kwiaty na łące, koszyczek, dom, kaczuszka...). W końcu każde z dzieci samodzielnie wykonało pracę o tematyce jesiennej. Dużym powodzeniem cieszyło się zrobienie "Jesiennego drzewa". Każdy swoje dzieło zabrał do domu. Szkoda tylko, że warsztaty nie trwały dłużej, bo pomysłów było sporo. Dzieci prześcigały się w wymyślaniu co jeszcze można skleić z pianek.

04.11.2015r. - WYCIECZKA DO SKANSENU

W pewien jesienny dzień dwie najstarsze grupy naszego przedszkola : Żabki i Motylki udały się na wycieczkę do Skansenu. Piękna pogoda pozwoliła na spacer i zwiedzanie ciekawych miejsc takich jak kościół, spichlerze, czy kuźnia. Dzieciaki miały okazję zobaczyć konie oraz owce i kozy. Ciekawym dla dzieci zakończeniem wycieczki była przejażdżka bryczką .To był bardzo udany dzień.

30.10.2015r. – DZIEŃ DYNI

W piątek w „Trójeczce” wszyscy wybraliśmy się na wycieczkę do krainy zwanej „Dyniolandią”. Dzień ten spędziliśmy na dyniowych zabawach, oglądając zaprezentowany przez Pszczółki słowno- muzyczny montaż w oparciu o wiersz „Figura” oraz doskonale bawiąc się w naszych salach. Wszystko to w pomarańczowo-żółtych barwach! Najważniejszą atrakcją dnia było ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejszą dynię stworzoną wspólnie z rodzicami. Mimo długich i burzliwych dyskusji dotyczących pierwszego miejsca zacne jurry nie było w stanie wskazać jedynej dyni, to te z medale za pierwsze miejsce otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu! Laureatom i ich kreatywnych rodzicom gorąco gratulujemy!!!

08.10.2015r. – JESIENNE ZABAWY W „ZIEMNIAKOLANDII”

W czwartek 8 października odbyły się u nas w przedszkolu jesienne zabawy w „Ziemniakolandii”. Wszyscy ubrani na brązowo wzięli udział w wielu ziemniaczanych zabawach oraz przygotowanych na tę okazję konkurencjach sportowych, w których motywem przewodnim był oczywiście bohater dnia – ziemniak. Zorganizowana została też wystawa „Ziemniaczkowe cudaczki”, które dzieci z pomocą rodziców przygotowały w domu. Oj…działo się !!!

07.10.2015r. - PRELEKCJA DOT. DBANIA O WZROK

7.10.2015r. gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawiciela firmy Fielmann z prelekcją na temat sposobów dbania o swój wzrok. Przedszkolaki z najstarszych grup (Motylki, Żabki, Pszczółki) dowiedziały się na czym polega praca optyka. Wymieniały nazwy rzeczy na literę „o”: oko, okulary, optyk, okulista itp. Poznały kształty różnych opraw okularów: okrągłe, owalne, prostokątne, kwadratowe. Miały również okazję przymierzenia różnych kolorowych okularów i sfotografowania się w nich. Na koniec wszyscy dostali „okularowe” kolorowanki.

01,02.10.2015r. - WARSZTATY BURSZTYNOWE

Choć za oknami widać już jesień, my wraz z ostatnimi podmuchami ciepła i promieniami słońca postanowiliśmy przypomnieć sobie wakacyjne chwile trochę się przy tym ucząc. Dlatego 01 i 02 października w naszym przedszkolu odbyła się akademia bursztynowa. Dzieci dowiedziały się przy tej okazji wielu ciekawostek na temat bursztynów, mogły je zobaczyć, dotknąć a nawet powąchać. Podczas zajęcia również dzieciaki miały sporo do roboty. Nie dość, że przy pomocy bursztynowego pyłu wykonały piękne prace plastyczne, to jeszcze samodzielnie szlifowali swoje własne bursztynki.

30.09.2015r. - DZIEŃ CHŁOPAKA

Jako, że dnia 30 września przypada święto wszystkich chłopaków, a my naszych chłopaków bardzo lubimy w związu z tym wszystkie grupy świętowały ten dzień wspólnymi zabawami i atrakcjami, które chłopaki-przedszkolaki lubią najbardziej...

28.09.2015r. - KONKURS PLASTYCZNY "MALOWANIE JESIENI"

28 września 2015 roku trzy dziewczynki z grupy starszaków , "Żabek" brały udział w konkursie plastyczno-technicznym "Malowanie jesieni". Impreza odbyła się w ogrodzie Przedszkola nr 7 w Chorzowie. Nasze uczestniczki konkursu utworzyły jesienny obraz wykorzystując bogaty materiał przyrodniczy. Dziewczynki miały okazję wykorzystać swoją kreatywność, wyobraźnię, a także współdziałać w zespole.

23.09.2015r. - DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

"Dzień Przedszkolaka jest właśnie dzisiaj to święto Ali, Basi i Krzysia...", a także Paulinki, Oli, Kasi, Marty, Paulinki,Danielka, Pawełka, Szymona, Kamila, Kubusia... i wielu wielu innych wspaniałych przedszkolaków z "Trójeczki".Ten kolorowy dzień upłynął nam na wspaniałych zabawach, prezentacjach artystycznych każdej z grup i na nieznikających z naszych twarzy uśmiechach.

21.09.2015r. - BAJKA PIOTRUŚ I WILK" W STAROCHORZOWSKIM CENTRUM KULTURY

21 września 2015 roku dzieciaki z najstarszych grup odwiedziły Starochorzowski Dom Kultury. Podróż autokarem dostarczyła przedszkolakom mnóstwo wrażeń. O godź 10.00 starszaki miały okazję uczestniczyć w spektaklu teatralnym pod tytułem " Piotruś i wilk". Bajka ta miała charakter muzyczny, dzięki temu dzieciaki miały możliwość poznania mniej znanych instrumentów. Zapewne będziemy częściej brać udział w spektaklach teatralnych, które wzbogacają wiedzę, wyobraźnię, inwencję twórczą naszych milusińskich.