01-03.06.2015r. - TRZYDNIOWY DZIEŃ DZIECKA

Jako, że w przedszkolu najważniejsze są dzieci, a data1 czerwca to doskonały termin na uczczenie ich święta my postanowiliśmy świętować ten dzień przez 3 dni! W każdy dzień na nasze dzieciaki czekały inne atrakcje począwszy od Foto butki i zabawnych zdjęć jakie powstały w tych okolicznościach, poprzez towarzyszące nam słodkości, a skończywszy na wspaniałych dmuchańcach, które jakby spod ziemi wyrosły na terenie naszego ogrodu dostarczając nam mnóstwa radości i zabawy.

30.05.2015r. - JUBILEUSZ 40-LECIA PRZEDSZKOLA NR 3

30 maja 2015r. nastał długooczekiwany przez wszystkich dzień obchodów Jubileuszu 40-lecia Przedszkola nr 3 "40 lat minęło..." Obchody zaczeliśmy od rana i trwały one aż do późnego popołudnia. Dzień minął nam na wspominaniu dawnych lat, odwiedziło nas mnóstwo gości, a wszystkich atrakcji nie sposób wymienić. Poza prezentacjami i wystawami przygotowanymi dla gości i rodziców było wiele atrakcji powięconych dzieciakom. Uroczyste świętowanie zakończył dopiero padający z nieba deszcz.

29.05.2015r. - MSZA ŚWIĘTA

W piątek 29 maja nasze przedszkole rozpoczęło obchody Jubileuszu 40-lecia istnienia naszej placówki. Tego dnia odbyła się Msza święta, którą współprowadził ksiądz będący równocześnie absolwentem naszego przedszkola.

28.05.2015r. - "SERDUSZKOWE MAJOWANKI"

Jak co roku jeden z ostatnich dni maja (tym razem 28.05) poświęcamy w pełni najdroższym nam osobom - RODZICOM. Ponownie spotkaliśmy się w Młodzieżowym Domu Kultury w Chorzowie by we wspaniałej rodzinnej atmosferze wspólnie świętować Dzień Mamy i Dzień Taty. Każda z grup zaprezentowała przygotowany z wielkim sercem program artystyczny, a nagrodą za pracę w to włożoną były uśmiechnięte buzie rodziców i oklaski jakie otrzymaliśmy.

25.05.2015r. - DZIEŃ MLEKA

Dzień 25 maja upłynął nam w kolorze białym. Tak też ubrana była duża część przedszkolaków, a wszystko za sprawą Międzynarodowego Dnia Mleka. Zgodnie z tradycją wszystkie grupy spotkały się by wspólnie bawić się i uczyć. W czasie dnia dzieci poznały proces produkcji mleka, produkty jakie są z niego wytwarzane, a co najważniejsze miały okazję samodzielnie wydoić krowę, która nie mogła oprzeć się naszemu urokowi i w tym szczególnym dla niej dniu zawitała w naszym ogrodzie. Na koniec dzieciaki ze smakiem degustowały skarby powstałe z mleka.

11.05.2015r. - WARSZTATY PROWADZONE PRZEZ STOMATOLOGÓW

Łamiąc kolejne stereotypy "Trójeczka" udowodniła, że nie każda wizyta u Stomatologa musi kojarzyć się z czymś nieprzyjemnym. W poniedziałek 11 maja nasze przedszkole odwiedziły bowiem dwie przemiłe panie dentystki, które nieco przybliżyły nam swoją pracę,opowiedziały jak dbać o profilaktykę i higienę zębów, aby w przyszłości uniknąć bolesnych spotkań w gabinecie stomatologicznych. Poza prelekcją połączoną z warsztatami każde z dzieci przeszło przegląd stanu zębów i na szczęście obyło się bez udziału wiertła i plomby.

24.04.2015r. - DZIEŃ ZIEMI

Od najmłodszych lat uczymy się dbania o nasz piękny świat. Ztego też powodu 24 kwietnia "Trójeczka" wspólnie obchodziła Dzień Ziemi. Poza częścią artystyczną dzieci w praktyce przekonały się czym jest segregacja śmieci oraz recykling. Uwieńczenie imprezy stanowił wspaniały Eko pokaz mody organizowany przez grupę Żabek. Wszystkim wspaniałym projektantom mody życzymy dalszych (conajmniej tak samo spektakularnych) sukcesów i oczywiście dziękujemy za poświęcony czas i energię

22.04.2015r. – PRZEGLĄD PIOSENKI „KUBUŚ PUCHATEK”

22 kwietnia odbył się Przegląd Piosenki Przedszkolnej KUBUŚ PUCHATEK, oczywiście nie mogło na nim zabraknąć "Trójeczki". W grupie Słoneczek niedawno zaistniał zespół wokalno-taneczny pod nazwą "Trzy To My" , który zaprezentował piosenkę "Jagódki". Występ był bardzo udany, nagrodzony burzą oklasków. Udział zespołu "Trzy To My" w w/w imprezie był premierowy na deskach dużej sceny w MDK na ul. Lompy w Chorzowie. Członkowie zespołu z grupy "Słoneczek" ochoczo szykują się do następnych występów.

22.04.2015r. – ŻYWA LEKCJA PRZYRODY: PTAKI DRAPIEŻNE

Już po raz drugi w naszym przedszkolu odbyła się ŻYWA LEKCJA PRZYRODY! W ogrodzie naszego przedszkola zawitały wspaniałe, najprawdziwsze ptaki drapieżne! Oczywiście wraz ze swoimi opiekunami, którzy opowiedzieli nam o ich życiu, budowie ciała, upodobaniach kulinarnych oraz wielu innych niezmiernie ciekawych rzeczach, ale i ( co najważniejsze) zaprezentowali nam z bliska żywe okazy tych niezwykłych ptaków. Zaprzyjaźniliśmy się z Sokołem Sirą oraz dwoma okazami sów, w tym dwukilogramowym Puchaczem Zwyczajnym – Zbyszkiem.

20.04.2015r. – MAGIK FIORINI

W poniedziałek 20 kwietnia nasze przedszkole odwiedził Magik, a dokładniej ILUZJONISTA racząc nas garścią wspaniałych i ciekawych zapierających dech w piersiach magicznych sztuczkach.

16.04.2015r. – CHEERLEADERKI

Czwartek 16 kwietnia to bardzo ważny dzień dla reprezentacji cheerleaderek naszego Przedszkola! Po długich tygodniach prób i przygotowań do konkursu, dziewczyny z grupy „Żabek”: Karolina M., Martyna J., Julia O. oraz z grupy „Motylków”: Dominika W., Samanta C. i Julia M. zaprezentowały układ taneczny przed chorzowską publicznością zgromadzoną w Miejskim Domu Kultury. Dziewczyny zostały nagrodzone brawami i zdobyły wyróżnienie.

10.04.2015r. – „WESOŁE WIERSZOWANKI ŻUCZKA JĘDRUSIA”

10 kwietnia nasze przedszkolne progi odwiedził teatr edukacyjny "GABI ART" tym razem prezentując młodej publiczności "Wesołe wierszowanki Żuczka Jędrusia". Dzieci wraz z aktorem tworzyły zabawne widowisko teatralne na podstawie znanych piosenek, opowiadań i wierszy takich jak "Pan Tralaliński". Przedszkolaki stanowiły integralną część widowiska będąc głównymi bohaterami większości scenek i zabaw muzycznych. Tańczyły,śpiewały a nawet tworzyły scenografię. Pomagał im zawsze wesoły żuczek, najlepszy aktor na zaczarowanej łące.

01.04.2015r. – ŚNIADANIE WIELKANOCNE

To nie Prima Aprilis! Pierwszego kwietnia w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy prawdziwe śniadanie Wielkanocne. W prawdzie pogoda nie pozwoliła nam na urządzenie wielkiego poszukiwania Wielkanocnego Zajączka w ogrodzie, ale i tak spędzony wspólnie czas pamiętać będziemy na długo. Po uroczystym spotkaniu w holu przedszkola oraz odświętnym śniadaniu spędziliśmy czas na malowaniu pisanek oraz wielu wielkanocnych zabawach. Na koniec każdą z grup odwiedził Wielkanocny Zajączek ze słodkimi prezencikami.

20.03.2015r. – PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Wiosna! Cieplejszy wieje wiatr… ! Choć Pani Zima jeszcze z pewnością da o sobie znać to w Trójeczce w pełni zawitała WIOSNA. Przedszkole przystroiło się w kolorowe kwiaty, a my tradycyjnie z piosenką na ustach i w wiosennych strojach pożegnaliśmy zimę topiąc Marzannę i powitaliśmy wiosnę wracając do przedszkola z wiosennym gaikiem. Zorganizowany został też przedszkolny konkurs na Marzannę. Dzieciaki z pomocą rodziców jak zwykle wykazały się ogromną kreatywnością i umiejętnościami plastycznymi. Dziękujemy za zaangażowanie.

12.03.2015r. - TURNIEJ PIŁKARSKI

Czwartkowe południe upłyneło nam bardzo sportowo. Grupa ośmiu piłkarzy składająca się z Motyli i Żabek: Martyna J., Emilia P., Dorian J., Daniel D., Igor S., Bartek Ł., Bartek K., Aleksander M. dała prawdziwy popis umiejętności piłkarskich rozgrywając dwa wspaniałe mecze (jeden zakończony remisem, a drugi wygrany).

03.03.2015r. - AUDYCJA MUZYCZNA

Trzeciego marca nasze najstarsze grupy: Motylki, Żabki i Pszczółki udały się do Szkoły Muzycznej, by wziąć udział w Audycji Muzycznej prowadzonej dla dzieci przez dzieci. Uczniowie szkoły muzycznej zaprezentowali instrumenty takie jak fortepian, gitarę, akordeon, flet poprzeczny, wiolonczelę, fagot, dzwonki. Cała audycja prowadzona była przez trzy czrownice, a wszystko miało na celu uwrażliwiać nas na piękno żywej muzyki i być może zachęcić do własnej przygody z grą na instrumentach.

27.02.2014r. - WYBUCHOWE WARSZTATY O POWIETRZU

W piątek 27 lutego nasze przedszkole odwiedził Pan Korek serwując nam wiele ciekawych eksperymentów z wykorzystaniem powietrza. Dzięki warsztatom dowiedzieliśmy się, czym jest ciśnienie, jak można wykorzystać powietrze i co zrobić, żeby je zobaczyć. W myśl zasady, że najlepiej uczymy się przez działanie dzieciaki mogły uczestniczyć w prowadzonych doświadczeniach.

26.02.2015r. - MATPROJEKT

26 lutego 2015 r. w klubie osiedlowym ChSM "POKOLENIE" odbył się, konkursowy pokaz dziecięcych, przedszkolnych matematycznych umiejętności metodą projektu MATPROJEKT 2015! ŻABKI z Przedszkola Nr 3: Karolina, Martyna, Julia, Igor i Olek, przedstawiły "Wesoły aerobik". Dzieci swoim pokazem udowodniły, że znajomość pojęć matematycznych jest potrzebna do opanowania prostych ćwiczeń ruchowych do utworu muzycznego!

31.01.2015r. - BAL KARNAWAŁOWY

Tuż przed nadchodzącymi feriami zimowymi w sobotę 31 stycznia "Trójeczka" postanowiła wspóllnie z rodzicami uczcić trwający karnawał. Wszyscy spotkaliśmy się w Młodzieżowym Domu Kultury w Chorzowie, by przesympatycznie spędzić popołudnie na Balu Przebierańców. Poza tańcami, które muszą przecież towarzyszyć wszystkim balą możemy pochwalić się przepięknymi strojami, w które poza dzieciami i ich nauczycielami ubrali się również niektórzy rodzice i oczywiście ogromem zabaw, konkursów i słodkich niespodzianek. Jaka szkoda, że taki bal odbywa się tylko raz w roku...

26-30.01.2015r. - GROTA SOLNA

Ostatni tydzień stycznia upłynął nam w zdrowym i zarazem przyjaznym mikroklimacie, który towarzyszył nam w Grocie Solnej, w której każda z grup miała okazję miło i przede wszystkim zdrowo spędzić czas. Wizyta w Grocie poleposzyła nasze nastroje, ukoiła nerwy i choć na chwilę zrelaksowała, co z całą pewnością naładowało nasze akumulatory na kolejne dni.

09.01.2015r. - WARSZTATY ZIMOWE

W piątek 09 stycznia bieżącego roku Biedronki, Słoneczka, Pszczółki, Żabki i Motylki wzieły udział w prowadzonych przez nasz kochany Gabi Art warsztatach zimowych. Razem przenieśliśmy się w magiczną krainę, gdzie czekało nas mnóstwo ciekawych zadań przeplatanych oczywiście zabawami muzyczno-ruchowymi.

08.01.2015r. - PRZEDSZKOLNA WIGILIA

Pomimo przeciwności losu 08 stycznia w naszym przedszkolu wszystkie grupy zebrały się na uroczystym spotkaniu wigilijnym. Nie obyło się bez występów grup, wspólnego kolędowania, życzeń składanych wraz z łamaniem białego opłatka i oczywiście uroczystego (po)świątecznego obiadu.

12.12.2014r. - PASTUSZKOWIE HEJ !

Grupa Pszczółek wzięła udział w przeglądzie Kolęd i Pastorałek "Pastuszkowie hej", który to odbył się w piątek 12.12 w Miejskim Domu Kultury. Dzieci zaprezentowały wiersze ,kolędy i pastorałki. Niektóre z nich pierwszy raz miały możliwość wystąpienia na prawdziwej scenie. Występ był bardzo ciekawy i spontaniczny, a śmiechu było co nie miara. Wszystkim udzielił się nastrój zbliżających się świąt.

11.12.2014r. - SPOTKANIE Z DOGOTERAPIĄ

11 grudnia 2014 dzieci z naszego przedszkola miały okazję uczestniczyć w zajęciach z dogoterapii przeprowadzonych przez wyspecjalizowanych pracowników Polskiego Centrum Dogoterapii. Podczas tego niezwykłego spotkania przedszkolaki dowiedziały się: - w których sytuacjach nie należy podchodzić do psa - jak zachować się w sytuacji, gdy pies zaatakuje - o mowie ciała psa (najważniejsze sygnały: strach, agresja, chęć zabawy) - o czym należy pamiętać idąc na spacer z psem - jak bezpiecznie bawić się z psem - jak prawidłowo nakarmić psa - jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie (ratownik, policjant, strażak, terapeuta, przyjaciel). Na pamiątkę tej ekscytującej przygody z labradorką "Damą" każde dziecko otrzymało Dyplom Przyjaciela psa.

05.12.2014r. - ŚW. MIKOŁAJ

W prawdzie imieniny Mikołaja przypadają dopiero w sobotę 6 grudnia, ale sympatyczny starudszek wiedząc, że nie zastabnie tego dnia w przedszkolu nikogpo odwiedził nas już w piątek 5 grudnia. Mało tego, że każdemu dziecku wręczył prezent to jeszcze zaprosił wszystkich do sali Słoneczek, gdzie odbył się teatrzyk pt. "Mikołaj". Za wszystko dziękujemy i zapraszamy za rok!

04.12.2014r. - DZIEŃ GÓRNIKA

Ponieważ mieszkamy na Śląsku, tym bardziej pamiętamy o święcie zwanym Barbórką. 4 grudnia wspólnie więc obchodziliśmy święto wszystkich górników. Ubrani w czako powitaliśmy naszego gościa, który zapoznał nas ze wszystkimi tajnikami pracy górnika za co dziękujemy. My także w podzięce za trud włożony w prezentacje zaprezentowaliśmy krótki pokaz artystyczny.

25.11.2014r. - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada 2014 roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie, tańczyły z nimi, śpiewały piosenki oraz uczestniczyły w misiowych zabawach sprawnościowych. Przedszkolaków dopingował gość specjalny: „Pluszowy Miś”, który bardzo chętnie pozował do zdjęć z wszystkimi dziećmi. Dzień z „Pluszowym Misiem” pełen był radości, śmiechu i dobrej zabawy. Na pamiątkę tego wspaniałego dnia wszyscy przedszkolacy otrzymali misiowe czapeczki przygotowane dla nich przez ich panie.

31.10.2014r. - ŚWIĘTO DYNI

31 października bieżącego roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Dyni. W towarzystwie dyni czas mijał nam na dyniowych zabawach spędzonych w dyniowej atmosferze. Całą imprezę i dyniowy tydzień, podczas którego kosztowaliśmy przeróżnych dyniowych specjałów serwowanych nam przez naszą kochaną kuchnie uświęciło rozszczygnięcie konursu na stworzoną w rodzinnej atmosferze dynię. W ciągu tygodnia powstało ponad 60 wspaniałych dzieł sztuki,a powołane jurry będąc pod ich wielkim wrażeniem przyznało wszystkim pierwsze miejsca. Gratulujemy!!!

15.10.2014r. - "CZARY-MARY Z KAPELUSZA"

15 października (w środę) nasze przedszkole odwiedził prawdziwy Magik, który umilił nam dzień swoimi magicznymi sztuczkami. Zaskoczyły nas między innymi tricki z użyciem sznurka, czy wyczarowane z waty ciasteczka, a także napełniające się wodą miseczki.

09.10.2014r. - "KRAMIK Z WIERSZYKAMI"

9 października 2014 roku w naszej placówce gościł "KRAMIK Z WIERSZAMI". Dzieci świetnie bawiły się z aktorem z grupy artystycznej "GABIART". Nasze przedszkolaki miały okazję przebierać się w różne stroje i aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu.

03.10.2014r. - ŚWIĘTO ZIEMNIAKA

"Święto dziś ziemniaka mamy, tak więc wszystkich zapraszamy. Na konkursy i zawody, na zagadki i podchody. Niech zjednoczą się dzieciaki i niech mają pomysł taki. Uśmiech, humor i zabawa to jest najważniejsza sprawa" my ten wesoły dzień świętowaliśmy wspólnie 3 października poprzez wspólne śpiewy, zagadki, sporą dawkę sportowych konkurencji z domieszką zajęć artystycznych. Wśród licznych konkurencji znalazła się także ta dla "większych przedszkolaków" w obieraniu ziemniaków na czas. Mistrzem w niej została pani ALEKSANDRA KLETY. Serdecznie gratulujemy! Całość zakończyła prezentacja ziemniaczanych cudaczków oraz ziemniaczana sesja zdjęciowa

02.10.2014r. - POKAZ BREAKDANCE

Breakdance to rodzaj specyficznego i unikatowego tańca z dużą ilością elementów siłowo-sprawnościowych, oraz kroków wykonywanych "w parterze", czyli rękami i nogami (a często całym ciałem) na ziemi. Wszystkie dzieciaki będą mogły się o tym przekonały się o tym na wlasnej skórze podczas pokazu BREAKDANCE połączonego z zajęciami warsztatowymi, w czasie których pod okiem prawdziwych b-boy'ów dzieci same mogły spróbować tej trudnej sztuki, ktory odbył się w czwartek 02 października

30.09.2014r. - REKORD GUINNESSA W MYCIU ZĘBÓW!

Rekord został pobity! zęby w jednym czasie szczotkowało 257 500 dzieci ! W tym wszystkie dzieci z naszego przedszkola! Bicie rekordu poprzedziła krótka prelekcja dotycząca zębów oraz dbania o nie, a potem wszystkie grupy udały się do łazienek by w pocie czoła wyczyściły zęby

25.09.2014r. - ŻYWA LEKCJA PRZYRODY: PSZCZOŁY

Dnia 25.09.2014r. w naszym przedszkolu zawitał prawdziwy pszczelarz ze swoimi podopiecznymi zamkniętymi w szklanym ulu. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o życiu i pracy pszczół, a także degustowaliśmy miód, pyłek kwiatowy. Samodzielnie stworzyliśmy świeczki z pszczelego wosku, a nasi nowi przyjaciele pozostawili nam upominki.