18.06.2014r. - WYCIECZKA "SŁONECZEK" DO PALMIARNII

Dnia 18.06.2014r. (w środę) grupa Słoneczek wyruszyla na pierwszą wspólną wycieczkę. Zaraz po śniadanku udaliśmy się autokarem do Palmiarnii mieszczącej się w Gliwicach, gdzie nasza pani oprowadziła nas pokazując wspaniałe rośliny, a także zwierzęta. Dzięki temu w ciekawy i atrakcyjny dla nas sposób poszerzyliśmy naszą wiedzę o faunie i florze z innych sfer klimatycznych przez bezpośredni kontakt z nimi. Wycieczkę uznajemy za udaną i już nie możemy doczekać się kolejnej.

16.06.2014r. - KWIATY DLA TATY

W poniedziałek 16.06 nasze przedszkole odwiedziły najprawdziwsze florystki. Wszystkie grupy spotkały się w naszym ogrodzie, gdzie pod okiem fachowców sami zamienili się w florystów i przy pomocy gąbki florystycznej oraz świeżych kwiatów stworzyli własne kompozycje kwiatowe, z którymi pospieszyli do tatusiów, którzy już 23 będą obchodzić swoje święto.

14.06.2014r. - FESTYN RODZINNY

Na przekór niepogodzie w Przedszkolu nr 3 odbył się długo zapowiadany FESTYN RODZINNY pod hasłem: "Stańmy wszyscy w jednym kole: ja, rodzina i przedszkole". Na naszych gości czekło mnóstwo atrakcji, począwszy od zabaw muzyczno-ruchowych, animacji, poprzez malowanie twarzy, atrakcyjne i pyszne niespodzianki, aż po przygotowane i wystawione specjalnie na tę okazję przez cały personel przedszkola przedsztawienie "Kopciuszek". Wszyscy udowodniliśmy, że razem można zdziałać na prawdę wiele, nawet wbrew niesprzyjającym zjawiską atmosferycznym!

12.06.2014r. - ŻYWA LEKCJA PRZYRODY

W czwartek odwiedzili nas przedstawiciele Ośrodka Edukacji Proekologicznej "BITIS", którzy w niecodzienny i niezwykły sposób dopełnili i uatrakcyjnili zajęca prowadzone z zakresu przyrody w przedszkolu organizując "Żywą lekcję przyrody"., poprzez bezpośredni kontakt dzieciaków ze zwierzetami. W ramach lekcji na odległość ręki spotkać mogliśmy owady, pajęczaki (w tym największego - Ptasznika), poprzez płazy, a kończywszy na gadach, czyli żółwiach (tych wolnych-lądowych i wcale nie "żółwich" wodnych), Kameleonie, Legwanie, itd. Na koniec zostały największe, a napewno najdłuższe atrakcje - węże!

09.-13. 06.2014r. - TYDZIEŃ SPORTU

Jako, że każdy w "Trójeczce" wie, że Sport to zdrowie 09.-13. 06. 2014r. w naszym przedszkolu właśnie pod tym hasłem zorganizowany został Tydzień Sportu. Rozpoczęcie tego aktywnego tygodnia ukoronowała atrakcja specjalna, na której z pewnością zdrowie fizyczne było niezbędne -DMUCHANY ZAMEK. Każdy z kolejnych dni poświęciliśmy natomiast innym rodzajom aktywności fizycznnej: PONIEDZIAŁEK - konkursy i zabawy drużynowee (w tym także mini-zumba!) WTOREK - tory przeszkód ŚRODA - zabawy ze skakanką i gumą do skakania CZWARTEK - piłka nożna PIĄTEK - zabawy w parach

02.06.2014r. - DZIEŃ DZIECKA

02 czerwca (w poniedziałek) z okazji Dnia Dziecka w naszym przedszkolu odbył się festyn, w którym wzięły udział wszystkie nasze przedszkolaki. Dzień upłynął nam na wspólnych zabawach, tańcach i wielu niespodziankach. Czas przez malowanie twarzy, zabawy z chustą animacyjną i wiele innych umilali nam harcerze, a ponadto odwiedziła nas Straż Miejska. Na koniec czekało nas mnóstwo prezentów od naszej kochanej "Trójeczki", a jako, że Dzień Dziecka nie może się skończyć u nas na jednym dniu, w kolejnych czekały nas dalsze atrakcje (jak np. uwielbiana przez dzieciaki wata cukrowa).

30.05.2014r. - PROFESOR WIOLIN I BASS

Już poraz drugi gościliśmy w naszych przedszkolnych progach rozśpiewanego Pana Przemka z profesorem Wiolinem i Basem. Ty razem zabrali nas oni na wspaniałą wyprawę doDziecięcej Krainy Muzyki. dzięki niej poznaliśmy następujące instrumenty: fortepian, trąbkę, flet, gitarę, skrzypce oraz werbel. Całej audycji towarzyszyły oczywiście naasze śpiewy, gra na instrumentach i ciekawe zadania rytmiczne.

29.05.2014r. - DZIEŃ MAMY I TATY

W czwartek zgodnie z naszą tradycją wspólnie świętowaliśmy Dzień Mamy i Taty podczas corocznych Serduszkowych Majowanek!!! Wszyscy spotkaliśmy się w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Lompy w Chorzowie, gdzie na scenie zaprezentowały się dzieciaki ze wszystkich grup. Wszystkim rodzicom dziękujemy za przybycie i jeszcze raz życzymy STO LAT! I wszystkiego najlepszego od Waszych pociech

29.04.2014r. - ZAWODY LATAWCÓW

29 kwietnia w piękny słoneczny dzień odbyły się zawody latawców na stadionie MORiS przy ul. Lompy w Chorzowie. W zawodach brały udział trzyosobowe drużyny, złożone z chorzowskich przedszkolaków. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy Misiaczków: jagoda, Mateusz i Kacper. Zawody odbyły się w dwóch konkurencjach: wygląd latawca oraz jego umiejętności lotnicze. Chociaż nasza drużyna nie zdobyła pucharu, to walczyła wytrwale, a przy tym pysznie się bawiła!

01.04.2014r. – KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

Pierwszego kwietnia odbyła się prezentacja Wiedzy o Unii Europejskiej Chorzowskich przedszkolaków w Młodzieżowym Domu Kultury w Chorzowie. Dwuosobowa drużyna naszego przedszkola: Jakub K. -przedstawiciel grupy Motylków oraz Antonina B.-przedstawicielka grupy Misiaczkówna wyspieUnilandia w pysznej zabawie zdawała egzamin z wiadomości i umiejętności ekologicznych: zbierała i segregowała śmieci, rozwiązywała zagadki ekologiczne. Dzieci za swój trud otrzymały medale i upominki.

28.03.2014r. – VI EDYCJA PRZEGLĄDU PROJEKTÓW MATEMATYCZNYCH

Trzy dziewczynki z grupy Maja M., Maja O., Julia J. oraz dwie przedstawicielki grupy Misiaczków Hanna G. i Wiktoria W. zaprezentowały publiczności wynik pracy nad projektem edukacyjnym "Najpyszniejsze ciasto w świecie" podczas VI Edycji przeglądu projektów matematycznych oraz podczas XI Miejskiego Konkursu Matematycznego Metodą Projektu "Matprojekt 2014" pod patronatem Zastępcy Prezydenta Chorzowa mgr. Wiesława Cięzkowskiego i Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki zorganizowanego 28.03.2014 w III LO im. Stefana Batorego w Chorzowie.

28.03.2014r. – FINAŁ KONKURSU WIEDZY O CHORZOWIE

28 marca odbył się finał Konkursu Wiedzy o Chorzowie chorzowskich przedszkolaków w gościnnych progach Młodzieżowego Domu Kultury w Chorzowie. Nasze przedszkole reprezentowała dwuosobowa drużyna z grupy Słoneczek: Weronika G. oraz Olivier M. Dzieci wśród zabawy imitującej jazdę tramwajem po Chorzowie odpowiadały na pytania, układały pocięty na części herb Chorzowa, wyszukiwały zabytki Chorzowa. Wszyscy uczestnicy konkursu za swoje umiejętności i wiadomości otrzymali medal oraz upominek. W tym roku każde przedszkole przyniosło na konkurs albumy „Historia Chorzowa” wykonany przez dzieci i ich opiekunów. Nasz album wykonały Słoneczka przy pomocy pani Adriany Piela.

21.03.2014r. - PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

"Mały wróbel na gałęzi zaczął ćwierkać już jakby chciał ogłosić wszędzie, że wiosna tuż, tuż. Wiosna wiosna już na dworze fajnie jest o każdej porze nie chce, nie chce się do domu wracać (...). Wiosna zawitała również do trójeczki i to nie tylko w kalendarzu, ale i w pogodzie, co pozwoliło nam na wspólne, huczne świętowanie tego dnia. Zaraz po śniadaniu odwiedzili nas uczniowie ze szkoły, którzy zaprezentowali nam ciekawy program artystyczny zakończony konkursem o tematyce wiosennej. Grupy pokazały swoją radość z tego dnia śpiewając wiosenne piosenki oraz prezentując wiersz. Po części artystycznej wszyscy razem w towarzystwie stworzonych w grupach oraz domach Marzann udaliśmy sie do ogrodu przedszkolnego, by pożegnać zimę topiąc kukłę i powitać wiosnę.

20.03.2014r. - AUDYCJA UMUZYKALNIAJĄCA

W ubiegły czwartek wraz z naszymi paniami udaliśmy się do Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Lompy w Chorzowie na organizowaną przez szkołę muzyczną audycję muzyczną "Moja mała filharmonia". Uczniowie szkoły muzycznej we współpracy z uczniami szkoły podstawowej w muzyczno-wierszowany sposób przedstawili nam instrumenty tworząc naszą własną małą filharmonię. Poznaliśmy większość przedstawicieli z rodziny instrumentów strunowych, a także dętych. zobaczyliśmy i usłyszeliśmy następujące instrumenty: skrzypce, wiolonczele, altówkę, kontrabas, gitarę, a także pianino, flet, trąbkę, puzon, saksofon, fagot i klarnet.

20.03.2014r. – KONKURS PIOSENKI PRZEDSZKOLAKA

Cała roztańczona i rozśpiewana grupa Motylków 20.03.2014 zaprezentowała taneczno-wokalną improwizację pt. "Trzej Kosmici" świętochłowickiej publiczności podczas XIX Konkursu Piosenki Przedszkolaka w Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach (grupa zdobyła wyróżnienie i została zaproszona do udziału w koncercie z okazji Dnia Dziecka).

17.03.2014r. - TEATRZYK CIASTUŚ

W poniedziałek 18.03. w naszym przedszkolu drugi raz gościliśmy teatrzyk CIASTUŚ. Tym razem zaprezentowane zostało przedstawienie pt. "O co temu Pani chodzi?". Za sprawa misia Mateuszka i jego przyjaciół dowiedzieliśmy się jak niebezpiecznie może skończyć się rozmowa z nieznajomymi. Przypomnieliśmy sobie, gdzie w razie problemów mozemy zadzwonić i jak zachować się w sytuacjach, gdy ktoś obcy częstuje nas cukierkami lub zaprasza do swojego domu.

13.02.2014r. – TURNIEJ PIŁKARSKI

13 lutego 2014 r. na hali MORiS-u jak co roku odbył się turniej piłkarski organizowany przez Wydział Kultury i Sportu UM w Chorzowie. W konkursie uczestniczyli futboliści ze wszystkich chorzowskich przedszkoli oraz „zerówek” ze szkół podstawowych. Drużyny walczyły o tytuł mistrza przedszkolnych drużyn piłkarskich. Nasze przedszkole reprezentowała ośmioosobowa drużyna z grupy „MISIACZKÓW”. Dziewczynki i chłopcy dzielnie walczyli na parkiecie Sali gimnastycznej. Chociaż nie udało zdobyć cennych trofeów, to poświęcenie i zaangażowanie wszystkich naszych zawodników było wzorcowe. Ale najbardziej liczyła się wspólna zabawa!

14.02.2014r. – WALENTYNKI

Ponieważ w przedszkolu nr 3 wszyscy bardzo się lubimy, w piątek - 14 lutego przywdziani w czerwone ubranka wspólnie obchodziliśmy Walentynki. Uczciliśmy je sympatycznymi zabawami w naszych salach, stworzyliśmy piękne walentynki i obdarowaliśmy się ze wszystkimi uśmiechem, bo w tym dniu szczególnie lubimy okazywać swoje uczucia.

12.02.2014r. – KONKURS PŁYWACKI

12 lutego odbył się konkurs pływacki organizowany przez Wydział Kultury i Sportu UM w Chorzowie oraz Zespół Szkól Sportowych Nr 2 w Chorzowie. W konkursie uczestniczyli pływacy ze wszystkich chorzowskich przedszkoli oraz „zerówek” ze szkół podstawowych. Trzeba było przepłynąć odległość 12,5 m. stylem dowolnym, samodzielnie lub przy pomocy deski. Nasze przedszkole reprezentowało 3 zawodników: dwie dziewczynki: Emilka B., Maja M., i jeden chłopiec: Piotruś Sz. . Zawodnicy dali z siebie wszystko, ale przede wszystkim liczyła się dobra zabawa. Pełni szczęścia dopełniły zdobyte medale, dyplomy i miłe upominki.

06.02.2014r. - TEATRZYK CIASTUŚ

Dziś w naszym przedszkolu zawitał teatrzyk CIASTUŚ wraz ze swoim przyjacielem misiem Mateuszkiem, którego dręczył problem bolących ząbków. Wszystko jednak skończyło się happy end'em. Dentysta bóbr wyleczył zęby misia, Pan i Pani pruchniczka wraz z dziećmi wyprowadziły się z zębów Mateuszka, a my dowiedzieliśmy się, że poza myciem zębów ważny jest czas, który poświęcamy tej czynności. Od tej pory wszyscy z zegarkiem w ręku myjemy zęby 3 minuty.

25.01.2014r. - BAL

25 stycznia 2014 roku bawiliśmy się na balu karnawałowym, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Chorzowie na ul. Lompy. Zabawę prowadził klown- wodzirej. Licznie przybyli nasi rodzice z dziećmi. Bal był okazją do zaprezentowania bardzo pomysłowych kostiumów. Było wesoło, kolorowo, bajecznie, gdyż przebrane były nie tylko dzieciaki, ale również rodzice i personel przedszkola. Konkursy, słodkie niespodzianki , sesje fotograficzne, wesoła zabawa były źródłem radości zarówno dla naszych milusińskich jak i dorosłych.

10.01.2014r. - ODWIEDZINY KLAUNA

10 stycznia bieżącego roku w zwiazku z radosnym karnawałowym okresem, który nastał nasze przedszkole odwiedził Klaun, który w magiczny sposób umilił nam czas poprzez śmieszny, interesujący i czarodeziejski występ.

20.12.2013r. - PRZYGOTOWANIA DO ŚWIAT BOŻEGO NARODZENIA

Mijający już niestety tydzień poprzedzający Święta Bożego Narodzenia we wszystkich grupach podobnie jak i w domach upływa na wielkich przygotowaniach do Świąt, a więc pieczeniu i dekorowaniu pierniczków, rozmowach dotyczących świątecznych tradycji i przygotowywanych potraw, no i długo oczekiwanych przez wszystkich prezentowanych w grupach JASEŁKACH. Wszystkim świątecznym zmaganiom towarzyszą oczywiście dźwięki kolęd, które witają nas już w holu przedszkola.

12.12.2013r. - PRZEGLĄD SPEKTAKLI JASEŁKOWYCH

12 grudnia grupa Skrzatów wzięła udział w XIV Miejskim Przeglądzie Spektakli Jasełkowych dla Przedszkolaków "Pastuszkowie, Hej!" w Miejskim Domu Kultury Na ul. Lompy. Wystąpiliśmy w przedstawieniu Jasełkowym pt. "Świąteczna opowieść". Poprzez wspólny występ na scenie dzieci zaprezentowały wiersze oraz kolędy przybliżające tematykę najpiękniejszych świąt w roku - Świąt Bożego Narodzenia.

10.12.2013r. - PROJEKT "GWIAZDKA DLA AFRYKI"

W dniu 10.12.2013 w ramach projektu "Gwiazdka dla Afryki" zostało przeprowadzone zajęcie w czterech grupach przedszkolnych . Cel projektu: -zapoznanie dzieci z sytuacją życiową w krajach rozwijających się w tym w Sierra Leone, -kształtowanie wśród dzieci postawy zaangażowania społecznego. Dzieci czynnie uczestniczyły w zajęciu . Po zakończonej projekcji uczestniczyły w dyskusji i odpowiadały na pytania, wykazały olbrzymią wrażliwość na przedstawione tematy.

06.12.2013r.- MIKOŁAJ

Ponieważ w kalendarzu nastał dzień 6 grudnia w naszym przedszkolu nie mogło zabraknąć MIKOŁAJA :). Przybył on na swoich saniach zaprzężonych przez renifery wraz z dwiema uroczymi pomocniczkami, które umililiły wszystkim czas oczekiwania na najważniejszego gościa piosenkami, tańcami, a nawet czarodziejskimi zaklęciami.Wszystkie dzieci w mikołajowych czapeczkach powitały Świętego z uśmiechami na buziach, a on wręczył im smakowite prezenty.

03.12.2013r.- DZIEŃ GÓRNIKA

W związku z jutrzejszym świętem wszystkich górników już dziś w naszym przedszkolu zawitał jeden z przedstawicieli tego ciężkiego, ale ważnego zawodu. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z pracą górnika i tak się też stało. Dzieci zobaczyły jak wygląda strój górnika, jego narzędzia pracy, a w przygotowanej specjalnie prezentacji multimedialnej mogły zobaczyć zdjęcia kopalni, pracujących górników, ich patronki św. Barbary i wiele wiele więcej... Na koniec w podziękowaniu za trud i by uroczyście ugoscić naszych gości każda z grup zaprezentowała piosenki, tańce, wiersze, a nawet występ w gwarze śląskiej.

29.11.2013r. - ANDRZEJKI

Zgodnie z obyczajami andrzejkowymi w piątek 29 listopada 2013r. dzieci wszystkich grup wcieliły się w rolę wróżbitek i wróżbitów. Przez doskonałą zabawę, (oczywiście z przymróżeniem oka ;))dzieci wróżyły kim będą w przyszłości i co czeka ich w najbliższym czasie. Nie obyło się również bez tradycyjnego lania wosku.

26.11.2013r.- KONKURS " TANIEC Z HUMOREM"

26.11 br reprezentacja grupy Motylków w składzie: Maja O., Igor N., Julia J., Maja M., Paulina W. oraz Jakub P. wzięła udział w konkursie zorganizowanym przez MDK znajdujący się przy ul. Lompy w Chorzowie pod hasłem: "Taniec z humorem". Dzieci przedstawiły publiczności układ zatytułowany "On, Ona i pajacyki" do podkładu muzycznego zmiksowanych polskich piosenek. Zostały nagrodzone gromkimi brawami, a najlepszym potwierdzeniem świetnej zabawy były uśmiechy z twarzy małych artystów.

25.11.2013r.- DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada 2013 roku w związku z Światowym Dniem Pluszowego Misia przedszkolaki uczestniczyły w zabawach, konkursach, zawodach, których celem było propagowanie literatury dziecięcej, wdrażanie do poszanowania zabawek. Dzień z misiami- pluszakami przepełniony był radością, śmiechem, śpiewem. Cały personel przedszkola zadbał, aby Święto Misia było dla dzieciaków okazją do wspaniałej zabawy.

13.11.2013r.- „WICOWNE BAJTLI BERANIE I ŚPIYWANIE”

Dnia 13 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury na ulicy Lompy odbyła się VII edycja konkursu „WICOWNE BAJTLI BERANIE I ŚPIYWANIE” czyli „Dowcipne dziecięce opowiadane i śpiewanie”. Konkurs miał na celu prezentację znajomości folkloru, popularyzację gwary śląskiej, prezentację śląskich stroi, wymianę pomysłów, doświadczeń pedagogicznych w zakresie promowania gwary śląskiej. W konkursie, którego organizatorem było nasze przedszkole, brało udział 19 chorzowskich przedszkoli. Dzieci na scenie prezentowały wiersz lub piosenkę, oraz scenkę rodzajową, oczywiście wszystko w gwarze śląskiej! Śpieszymy się pochwalić, iż nasze Przedszkole Nr 3 zdobyło II miejsce za scenkę rodzajową „Łofusbalu”.  Do zobaczenia w kolejnej edycji konkursu.

31.10.2013r.- DZIEŃ DYNI

31.10.2013r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dyni. Zamiast duchów, zjaw i straszydeł nasze przedszkole wypełniły przepiękne wykonane przez dzieci i ich rodziców wytwory z dyń. Dzieci przez organizowane w grupach zabawy mogły rozwijać aktywność i wyobraźnie twórczą. Nauczyciele zachęcali je do poznawania walorów smakowych dyni informując jednocześnie o korzyściach zdrowotnych tegoż warzywa. Czas umiliły między innymi wspólnie śpiewane piosenki, wyprawa w poszukiwaniu dyń oraz spotkanie z dyniowym ekspertem.

21.10.2013r.- TURNIEJ PIŁKARSKI PRZEDSZKOLAKÓW

W poniedziałek, 21 października 2013 roku dziesięcioro dzieci z naszego przedszkola z grupy "Misiaczków" i "Motylków" uczestniczyło w kolejnym Turnieju Piłkarskim Przedszkolaków. Turniej rozgrywany był w hali MORiS przy ulicy Dąbrowskiego.Nasza silna dziesięcioosobowa drużyna dzielnie walczyła na parkiecie hali o honor naszego przedszkola. Zawodnicy "Trójeczki z Cieszyńskiej" dali z siebie wszystko, co w grze potrafili zrobić najlepiej. Imprezę organizowali: Ruch Autonomii Śląska, MORiS, UKS "Oczko", Klub Piłkarski "Marex".

17.10.2013r.- TEATRZYK LALEK "CIASTUŚ"

W dniu 17 października 2013r. nasze przedszkole odwiedził Teatrzyk Lalek „Ciastuś”. Dzięki temu wspaniałemu spotkaniu mieliśmy okazję choć na chwilę przenieść się w magiczny świat teatru. Celem jaki postawiliśmy sobie na początku tej wyprawy było poznanie różnych form lalek teatralnych, m.in.: marionetek, jawajek, kukieł, pacynek, czy masek. Podczas spotkania wspaniale się bawiliśmy, było mnóstwo radości i dobrego humoru. Wszyscy rozwijaliśmy naszeumiejętności właściwego zachowania się podczas uroczystości, odgrywaliśmy role posługując się mową, mimiką, gestem i ruchem, a także rekwizytami jakimi były przyniesione przez aktorów lalki.

14.10.2013r.- DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Zgodnie z Kalendarzem imprez jakie w każdym przedszkolu odbyć się powinny 14 października 2013r. wspólnie świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej kształtując umiejętności społeczne dzieci. Każda z grup była widzem oglądając występy innych grup oraz aktorami prezentującymi krótki program artystyczny zarówno mówiony ,śpiewany jak i tańczony. Dzieci uczyły się cierpliwie czekać na swoją kolej, jak zachowywać się podczas występu innych, rozwijały swoją mowę oraz zdolności wokalne. W imieniu wszystkich pracowników przedszkola składamy serdeczne podziękowania!

11.10.2013r.- ŚWIĘTO KARTOFLA

11 października 2013 roku obchodziliśmy w naszej placówce Święto Kartofla. Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały "Kartoflane cudaczki", które zostały wystawione w naszym przedszkolu.W ten sposób i rodzice uczestniczyli w naszym święcie. Wszystkie dzieci wzięły udział w konkursach i zawodach sportowych, które odbyły się na terenie ogrodu przedszkolnego.  Przedszkolaki uczyły się też zdrowej rywalizacji i podnosiły swoją odporność emocjonalną. Wszystkiemu towarzyszyło dużo śmiechu i dobrej zabawy. Mieliśmy też okazję poznać różne potrawy zrobione z ziemniaków, a ogromną frajdą było zjedzenie pysznych frytek, które stanowiły dodatek do obiadu.

08.10.2013r.- WIZYTA POLICJANTÓW

Dnia 08.10.2013r. (we wtorek) w naszym przedszkolu przywitaliśmy specjalnych gości - Policję. Spotkanie miało na celu przybliżenie nam pracy policji, zaprezentowane zostały też elementy stroju oraz wyposażenia policjanta. Mieliśmy okazję przymierzyć kamizelki policyjne, dokonać odcisków palców oraz na własnej skórze przekonać się jak to jest być zakutym w kajdanki. Poprzez świetną zabawę wszyscy poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat pracy policjantów, bezpiecznego zachowania się w pobliżu ulicy oraz pod jaki numer w razie potrzeby należy dzwonić. Dziękujemy!

20.09.2013r.- DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

W związku z ustanowieniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 20 września 2013 roku Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka w naszym przedszkolu odbyła się impreza dla naszych milusińskich. Wszystkie dzieci brały udział w różnych zabawach i konkursach . Wesoło przebrany personel przedszkola zorganizował przedstawienie, które dostarczyło przedszkolakom mnóstwo wspaniałej zabawy i śmiechu. Dzieci mogły rozwijać umiejętności społeczne niezbędne w poprawnych relacjach z dziećmi i dorosłymi.