28.11.2012 - WICOWNE BAJTLI BERANIE I ŚPIYWANIE

Dzieci z uczestniczyły w miejskim konkursie chorzowskich przedszkolaków „Wicowne Bajtli Beranie i Śpiywanie” organizowanym przez nasze przedszkole. Nasze „bajtle” posługując się językiem śląskim dowcipnie zaprezentowały się w piosence i scenkach rodzajowych. Dziewczynka z grupy „Motylków” – Maja Mróz zdobyła II miejsce za występ przedstawiający „Opis świni”.

29.11.2012 - POLSCY PISARZE DZIECIOM

Dzieci Magdalena C. i Karolina Z. zdobyły II miejsce w miejskim konkursie bajkowym przedszkolaków "Polscy pisarze dzieciom". Bezbłędnie odpowiedziały na wszystkie konkursowe pytania.

26.11.2012 - ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

Z okazji ŚWIĘTA PLUSZOWEGO MISIA przedszkole odwiedziły ulubione maskotki naszych dzieci – pluszowe misie. Różnorodność misiów budziła szczery podziw wszystkich. Dzieci pięknie opowiadały o swoich ulubieńcach, słuchały piosenek i opowiadań o misiach, tańczyły i bawiły się z nimi. Dzień upłynął wyjątkowo wesoło i radośnie.

23.11.2012 - MUZEUM CHLEBA

Starszacy byli na wycieczce w Domu Chleba w Radzionkowie, w którym poznali ciekawe, stare urządzenia wykorzystywane w codziennym życiu mieszkańców Śląska. Dzieci miały także okazję wypiekać chlebek, własnoręcznie przez siebie przygotowany.

06.11.2012 - STAROCHORZOWSKA NUTKA

Odbył się konkurs piosenki chrzescijańskiej pt.: Starochorzowska nutka”. Udział wzięło pięcioro dzieci: Julka J., Remik W., Bartek G., Igor N., Szymon L. Dzieci z przejęciem zaśpiewały dwa utwory: „Chwalę Ciebie Panie”, „Jezus”.

31.10.2012 - ŚWIĘTO DYNI

Obchodziliśmy w przedszkolu „ŚWIĘTO DYNI”. Przyniesione przez dzieci dynie poddawane były zabiegom dekoracyjnym. Podziwiano również kształty i kolory tego warzywa jak oraz jego walory kulinarne. Dzieci brały udział w różnych zabawach, „dyniowej dyskotece”, a podczas obiadu miały okazję zjeść pyszną kremową zupę z dyni.

30.10.2012 - GRÓB NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA

Dzieci z najstarszej gupy udały sie na pobliski cmantarz w związku ze zbliżjącym się Świętem Zmarłych. Dzieci poznały historię Grobu Nieznanego Żołnierza, zapaliły znicze, zachowując się stosownie do miejsca i sytuacji.

23.10.2012 - PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

W najmodszej grupie dzieci odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. Nasze „Maluszki” dzielnie stawiały czoła różnym przedszkolnym zadaniom i udowodniły, że są godne miana Zucha Przedszkolaka.

25.10.2012 - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Wszyscy pracownicy naszego przedszkola obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Dzieci na uroczystym poranku zaprezentowały sie w programie artystycznym, złożyły życzenia i obdarowały personel przedszkola własnoręcznie wykonanymi upominkami.

18.10.2012 - STRAŻ MIEJSKA

Odbyło się spotkanie z Strażą Miejską. Dzieci w ciekawy sposób dowiedziały się w jaki sposób można zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo swoje i innych.

11.10.2012 - GOSPODARZ I JUROSZEK

Dzieci oglądały przedstawienie w gwarze śląskiej pt. „GOSPODARZ I JUROSZEK”.Dzieci z zainteresowaniem śledziły przedstawione wydarzenia oraz żywo reagowaly na zwroty akcji. Widzom bardzo podobały się dekoracje i stroje aktorów, co wyrazili gorącymi brawami na zakończenie.

08.10.2012 - TURNIEJ PIŁKARSKI

Drużyna piłkarska chłopców naszego przedszkola (Bartosz. G., Fabian W., Michał. M, Paweł H., Patryk H., Szymon L., Fabian A., Jakub S., Kuba B., Kuba K.) zdobyła II miejsce w TURNIEJU PIŁKARSKIM zorganizowanym przez Ruch Autonomii Śląska.

27.09.2012 - SPOTKANIE Z FIRYKĄ

Dzieci wyruszyły na „Spotkaniez fizyką”. Miały okazję poeksperymentować i zrozumieć najprostsze prawa fizyki.

26.09.2012 - FESTYN

Festyn w ogrodzie przedszkolnym, pod patronatem ING Bank Śląski, na którym odbyły się warsztaty plastyczne, zawody sportowe, taneczne, a także bardzo emocjonujące zabawy z trenerem judo.

25.09.2012 - KINO

Dwie grupy dzieci: „Motylki” i „Skrzaty” pojechały do kina IMAX w Katowicach na film pt: „Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł”. Przed projekcją filmu obie grupy wzięły udział w zabawach sportowych. Dzieci otrzymały drobne upominki, które beda nam przypominały obejrzaną bajkę.

08.09.2012 - WIZYTA POLICJANTA

Odbyło się spotkanie z policjantem, który zapoznał dzieci z pracą policjantów. Dzieci miały okazję również być pasażerami samochodu policyjnego i zobaczyć urządzenia wykorzystywane w typowych czynnościach zawodowych policji.