Przedszkole nr 3 w Chorzowie

Przedszkole nr 3 to miejsce tętniące śmiechem radością dobrej zabawy , bo u nas każde dziecko jest ważne i jednakowo kochane.

Serdecznie Witamy na stronie Przedszkola nr 3 w Chorzowie!

ogród

Przedszkole Nr 3 w Chorzowie powstało na terenie dawnej kolonii górniczej, na obrzeżach miasta. Mieści się przy ulicy Cieszyńskiej 21. Nowo wyremontowany, jednopiętrowy budynek posiada pięć, kolorowych, dobrze wyposażonych sal z sanitariatami. Na parterze znajduje się przestronna, wygodna szatnia oraz pomieszczenia administracyjno-gospodarcze. Teren wokół budynku zajmuje duży, pełen kwiatów i ozdobnych krzewów ogród. Większość terenu zajmuje plac zabaw z piaskownicą,boiskiem sportowym, urządzeniami do zabaw na świeżym powietrzu.

Usytuowani jesteśmy w centrum miasta ,lecz z dala od hałasu i spalin. Potrafimy stworzyć ciepłą rodzinną atmosferę, sprawiając że nasi wychowankowie czuja się bezpiecznie. Stwarzamy dzieciom warunki do wszechstronnego rozwoju, rozbudzamy ciekawość świata, otwarcie na ludzi i nowe wyzwania ,wskazujemy drogę empatii w życiu codziennym. Rozwijamy osobowość dziecka poprzez naturalną dla niego formę aktywności jaką jest zabawa. Kształtujemy postawę przynależności patriotyzmu, rozbudzamy zainteresowanie kulturą regionalną.

cieszynska
plac zabaw

Staramy się stwarzać sytuację uczące samodzielności i odpowiedzialności (oczywiście na poziomie wieku dziecka). Piękno, dobro,prawda i miłość to wartości dla nas uniwersalne, w które wprowadzamy dziecko podczas codziennego pobytu w przedszkolu. Kadra przedszkola ciągle doskonali swoje umiejętności ,w pracy z dziećmi korzysta z różnych metod technik i narzędzi pracy. Oswajamy dzieci z językiem angielskim podczas zajęć i zabawy. Prowadzimy zajęcia logopedyczne , a także oferujemy szeroki wachlarz zajęć dodatkowych.