HARMONOGRAM IMPREZ PRZEDSZKOLA

CEL SPOTKANIA

1.

09.02.2024r. Międzynarodowy Dzień Pizzy
Rozwijanie zainteresowań kulinarnych, poznanie tradycyjnej potrawy Włoch.

2.

14.02.2024r. Walentynki czyli Święto Przyjaźni
Uczenie nawiązywania bliskiego, serdecznego kontaktu z rówieśnikami; wytworzenie radosnej atmosfery; okazywanie życzliwości i koleżeństwa.
3. 26.02.2024r. Dzień Dinozaura
Rozbudzanie zainteresowań dzieci i wzbogacenie ich wiedzy na temat życia i zwyczajów dinozaurów.
4. 08.03.2024r. Dzień Kobiet Rozwijanie u dzieci szacunku do kobiet. Uświadamianie przedszkolakom znaczenia grupy koleżeńskiej – integracja grupy.

5.

12.03.2024r. Dzień Matematyki Rozbudzanie zainteresowań dzieci matematyką jako dziedziną nauki. Rozwijanie logicznego myślenia oraz podnoszenie kompetencji matematycznych.
6. 21.03.2024r. Powitanie Wiosny
Poznanie i kultywowanie zwyczajów oraz obrzędów ludowych związanych z powitaniem wiosny; Rozwijanie zainteresowań otaczającym środowiskiem przyrodniczym, zachodzącymi w nim zmianami.

7.

27.03.2024r. Szukamy Wielkanocnego Zajączka Przypomnienie zwyczajów i obrzędów ludowych związanych ze Świętami Wielkanocnymi; Budzenie przywiązania do rodzimych tradycji; Czerpanie radości ze wspólnej zabawy.

8.

04.04.2024r.  Dzień Marchewki Zachęcanie dzieci do spożywania warzyw. Kształtowanie postawy prozdrowotnej wśród wychowanków.

9.

12.04.2024r. Dzień Czekolady
Wzbogacanie wiadomości dzieci na temat sporządzania czekolady; Kształtowanie umiejętności umiarkowanego spożywania słodkości i wyrobów czekoladowych
10. 22.04.2024r. Dzień Ziemi
Wzbogacenie wiedzy na temat Ziemi jako planety; Uwrażliwienie dzieci na piękno świata przyrody oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za jego prawidłowe funkcjonowanie.
11.  29.04.2024r. Międzynarodowy Dzień Tańca
Rozbudzanie zainteresowań muzycznych dzieci na drodze obcowania z dźwiękiem i rytmem.
12.  06.05.2024r.  Dzień Strażaka Wzbogacenie wiedzy dzieci na temat specyfiki pracy strażaka, pojazdów pożarniczych oraz strojów i sprzętu przeciwpożarowego; utrwalenie znajomości telefonów alarmowych oraz znaków ostrzegawczych i informacyjnych.
13.  09.05.2024r.   Dzień Europy
Zapoznanie dzieci z symbolami i zwyczajami państw europejskich oraz kształtowanie wśród przedszkolaków poczucia przynależności narodowej i europejskiej.
14.  21.05.2024r. Światowy Dzień Kosmosu
Wzbogacenie wiadomości na temat Układu Słonecznego; stworzenie warunków do różnorodnej działalności dziecka; wdrażanie do współdziałania w grupie.
14.  24.05.2024r. Serduszkowe Majowanki czyli Święto Mamy i Taty Wzmacnianie więzi rodzinnych; uczenie się czerpania radości ze sprawiania innym niespodzianek z okazji ich święta.
15.  31.05.2024r  Dzień Mleka Uzmysłowienie dzieciom wartości płynących z picia mleka oraz spożywania produktów mlecznych.
16.  03.06.2024r  Dzień Dziecka Kształtowanie szacunku i życzliwości do dzieci z różnych stron świata; wzbogacanie wiadomości na temat życia ludzi na różnych kontynentach; integracja dzieci poprzez zabawę, tworzenie atmosfery życzliwości, współpracy i współdziałania.
17.  08.06.2024r  Festyn Rodzinny Tworzenie okazji do wspólnego spędzania czasu rodziców z dziećmi na terenie przedszkola oraz integrowanie środowiska przedszkolnego i rodzinnego; wytworzenie radosnej atmosfery motywującej do zabawy.